Kristin Clemet

Tidligere roller:

Utdannings- og forskningsminister (H)

Utdannings- og forskningsdepartementet (av 2002) - Kjell Magne Bondeviks andre regjering

01.01.2002–17.10.2005

Utdannings- og forskningsminister (H)

Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet - Kjell Magne Bondeviks andre regjering

19.10.2001–01.01.2002

19.10.2001 ble ansvaret for kirkesakene i Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet lagt til sjefen for Kulturdepartementet (av 1991). 01.01.2002 ble disse sakene overført til Kulturdepartementet (av 1991), som fikk navnet endret til Kultur- og kirkedepartementet. Samtidig fikk Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet navnet endret tilbake til Utdannings- og forskningsdepartementet (av 2002).

Arbeids- og administrasjonsminister (H)

Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) - Jan P. Syses regjering

01.01.1990–03.11.1990

Arbeids- og administrasjonsminister (H)

Forbruker- og administrasjonsdepartementet - Jan P. Syses regjering

02.11.1989–01.01.1990

02.11.1989 ble ansvaret for administrasjonssakene i Forbruker- og administrasjonsdepartementet og arbeidssakene i Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948), lagt til en egen statsråd. 01.01.1990 ble disse sakene overført til det nyopprettede Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990). Samtidig fikk Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) navnet endret til Kommunaldepartementet, mens Forbruker- og administrasjonsdepartementets navn ble endret til Familie- og forbrukerdepartementet (av 1990).

Personlig rådgiver (H)

for statsminister Willoch, Kåre

Statsministerens kontor - Kåre Willochs regjering

01.05.1986–09.05.1986

Personlig sekretær (H)

for statsminister Willoch, Kåre

Statsministerens kontor - Kåre Willochs regjering

01.10.1985–01.05.1986

Personlig sekretær (H)

for statsråd Bratz, Jens Halvard

Industridepartementet (av 1955) - Kåre Willochs regjering

14.10.1981–04.04.1983