Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Poul Christian Holst

Tidligere roller:

Konstituert revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

25.10.1852–12.04.1853

Konstituert revisjonsminister i Christiania under interimsregjeringen i Stockholm 11.10.1852-12.04.1853

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1844–19.04.1848

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

08.03.1844–15.09.1844

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.10.1840–15.09.1843

Kirke- og undervisningsminister og konstituert justisminister

Justis- og politidepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.08.1837–21.01.1838

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

15.06.1837–15.09.1839

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.06.1836–19.09.1836

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.08.1833–15.06.1836

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.08.1832–15.08.1833

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1827–15.08.1832

Statsråd i Stockholm og konstituert statsminister

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.06.1827–15.09.1827

Embetet som Norges statsminister var plassert ved den norske statsrådsavdelingen i Stockholm fra desember 1814 til ansvaret i juli 1873 ble overført til et nytt statsministerembete i Kristiania. Fra da og fram til unionsoppløsningen i juni 1905 hadde statsministerembetet i Stockholm rang etter statsministerembetet i Kristiania.

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1826–15.09.1827

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Det første Wedel-ministeriet

16.09.1825–15.09.1826

Marineminister og konstituert kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

28.06.1825–16.09.1825

Marineminister

Marinedepartementet (av 1819) - Det første Wedel-ministeriet

15.08.1824–16.09.1825

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.04.1823–15.08.1824

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

09.07.1822–15.04.1823

Konstituert departementssjef - ikke medlem av Statsrådet

1. Departement (finanssaker) - Regjeringsrådet/Statsrådet 1814

20.08.1814–07.10.1814

Til toppen