Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Søren Anton Wilhelm Sørenssen

Tidligere roller:

Statsråd i interimsregjeringen 1852-1853

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

11.10.1852–12.04.1853

Statsråd i interimsregjeringen 1852-1853

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1852-1853

11.10.1852–12.04.1853

Statsråd i interimsregjeringen 1852

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.07.1852–18.07.1852

Statsråd i interimsregjeringen 1852

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1852

15.07.1852–18.07.1852

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1851–28.06.1853

I embetet til sin død 28.06.1853

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

15.09.1850–15.09.1851

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Løvenskiold/Vogt-ministeriet

19.04.1848–15.09.1850

Til toppen