Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Tove Strand

Tidligere roller:

Arbeids- og administrasjonsminister (A)

Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

03.11.1990–04.09.1992

Sosialminister (A)

Sosialdepartementet (av 1916) - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

09.05.1986–16.10.1989

Statssekretær (A)

for statsråd Sand, Ulf Oscar

Finans- og tolldepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Personlig sekretær (A)

for statsråd Sand, Ulf Oscar

Finans- og tolldepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.11.1979–04.02.1981

Personlig sekretær (A)

for statsråd Bakke, Hallvard

Handels- og skipsfartsdepartementet - Odvar Nordlis regjering

28.01.1976–27.11.1977

Til toppen