Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Trygve Bratteli

Tidligere roller:

Statsminister (A)

Statsministerens kontor - Trygve Brattelis andre regjering

16.10.1973–15.01.1976

Statsminister (A)

Statsministerens kontor - Trygve Brattelis første regjering

17.03.1971–18.10.1972

Samferdselsminister (A)

Samferdselsdepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

25.09.1963–20.01.1964

Samferdselsminister og konstituert finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

05.01.1962–19.02.1962

Samferdselsminister (A)

Samferdselsdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

23.04.1960–28.08.1963

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

28.12.1956–23.04.1960

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Oscar Torps regjering

19.11.1951–22.01.1955

Til toppen