Norsk statsminister i Stockholm - etter embetstid

1873 - 1905

Navn Fra Til År Mnd Dg
1. Otto Richard Kierulf
(Norges statsminister
1871-1873)


21.07.1873


11.10.1880


7


2


20
11.10.1880 21.03.1884 3 5 10
10 8 0
2. Gregers Gram 13.07.1889 06.03.1891 1 7 21
02.05.1893 14.10.1895 2 5 12
14.10.1895 17.02.1898 2 4 3
6 5 6
3. Otto Blehr 06.03.1891 02.05.1893 2 1 26
17.02.1898 21.04.1902 4 2 4
6 4 0
4. Ole Richter 26.06.1884 06.06.1888 3 11 11
5. Ole Qvam 21.04.1902 22.10.1903 1 6 1
6. Sigurd Ibsen 22.10.1903 11.03.1905 1 4 17
7. Jacob Stang 15.06.1888 13.07.1889 1 0 28
8. Jørgen Løvland 11.03.1905 07.06.1905 0 2 27
9. Carl Otto Løvenskiold 03.04.1884 26.06.1884 0 2 23
Til toppen