Landbruks- og matministeren på skule- og gardsbesøk
Kalenderhendelse | Nils Kristen Sandtrøen
Landbruks- og matministeren besøker steder i Akershus, Buskerud og Innlandet torsdag 22. september.
Besøk på Finnerud Gård med landbruks- og matministeren
Tema for besøket er marknadshage, som vil seie at alt som blir produsert, blir selt direkte til restaurantar og forbrukarar. Over jordbruksavtalen i år er det sett av 8 millionar kroner til eit nytt tilskot til marknadshagar for småskala grøntproduksjon på 1–10 dekar. Tilskotet skal vere ei risikoavlasting og bidra til å fremje direktesal for småskala grønt- og bærprodusentar.
Tid: Kl. 07.45–08.30
Stad: Finnerud gård, Prestensrudveien 30, 3520 Jevnaker
Besøk på Hov ungdomsskole med landbruks- og matministeren
Vestre og Sandtrøen deltek i ein mat og helse-time på Hov Ungdomsskole.
Tid: Kl. 08.50–09.30
Stad: Hov Ungdomsskole, Hovsmarkveien 14, 3515 Hønefoss
Gårdsbesøk
Landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen besøker bonde Knut Evensen. Evensen driv med sau, ammeku og har ammegeit. Tema for besøket vil mellom anna vere utnytting av utmarksressursar og rekruttering.
Tid: 22. sep kl. 12:30-13:30
Stad: Vestsidevegen 1177, 2634 Fåvang
Folkemøte med to statsrådar på Vinstra
Helse- og omsorgsminister Jan Christian Vestre og landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen held folkemøte på Vinstra.
Tid: Kl. 18.30–20.00
Stad: Thon Hotel, Vinstra – Peer Gynt Hotel & Spiseri, Rustveien 81, 2640 Vinstra
Pressekontakt for landbruks- og matministeren:
Lotte Nilsen Brudevoll, 957 66 169
Per Gunnar Skorge, 975 24 938