– Når det skal bygges på stasjonsnære tomter, må det legges opp til høyere og bedre utnyttelse av arealet, med tilstrekkelig boligbygging og kollektivtransport. Dette er det bred enighet om, og det vil være nødvendig for å nå målet om å sette i gang 130 000 nye boliger innen 2030, og for å bidra til nullvekstmålet for personbiltrafikken i storbyområdene, sier kommunal- og distriktsminister Bjørnar Skjæran. 

Reguleringsplanen for Snaret 34 og 36 er behandlet av Kommunal- og distrikts-departementet på grunn av uløste innsigelser fra fylkeskommunen og statsforvalteren. De mente at å bygge rekkehus så nært en T-banestasjon er i strid med regionale og nasjonale føringer om samordnet bolig-, areal- og transportplanlegging. Innsigelsene ble støttet av Klima- og miljødepartementet og Samferdselsdepartementet. 

Utbygger ønsket i utgangspunktet å bygge lavblokker på eiendommen, men Bærum kommune endret dette til rekkehus. Dette ble blant annet begrunnet med lokal tilpassing og trafikksikkerhet. 

Etter departementets vedtak kan kommunen planlegge videre med utgangspunkt i en høyere utnyttelse av eiendommen. 

– Bærum kommune gjør generelt en god innsats for å legge til rette for utvikling av sentrale boområder med godt kollektivtilbud. Så det er litt overraskende at kommunen velger å utfordre regionale føringer for utnyttelse som de selv har vært med på å vedta, og som de også følger andre steder i kommunen. Kommunen har også vedtatt store boligreserver i tråd med de samme føringene. I denne planen er det ikke grunnlag for å ha en så lav utnyttelse. Jeg har stor tro på at kommunen vil lage en plan som åpner for flere boenheter, samtidig som det tas viktige hensyn til lokalmiljøet, sier Skjæran.