Statsråder og statssekretærer i Klima- og miljødepartementet

Statsråder

Klima- og miljødepartementet 2014-

Vidar Helgesen, Høyre, 16.12.2015-
Tine Sundtoft, Høyre, 16.10.2013 -16.12.2015

Miljøverndepartementet 1972-2013

Bård Vegar Solhjell, Sosialistisk Venstreparti 23.03.2012 - 16.10.2013
Erik Solheim, Sosialistisk Venstreparti 18.10.07 - 23.03.2012
Helen Bjørnøy, Sosialistisk Venstreparti 17.10.05 - 18.10.07
Knut Arild Hareide, Kristelig Folkeparti 18.06.04 – 17.10.05
Børge Brende, Høyre 19.10.01 – 18.06.04
Siri Bjerke, Arbeiderpartiet 17.03.00 - 19.10.01
Guro Fjellanger, Venstre 17.10.97 – 17.03.00
Torbjørn Berntsen, Arbeiderpartiet 03.11.90 ‑ 17.10.97
Kristin Hille Valla, Senterpartiet 16.10.89 ‑ 03.11.90
Sissel Marie Rønbeck, Arbeiderpartiet 09.05.86 ‑ 16.10.89
Rakel Surlien, Senterpartiet 08.06.83 ‑ 09.05.86
Wenche Frogn Sellæg, Høyre 14.10. 81 ‑ 08.06.83
Rolf Arthur Hansen, Arbeiderpartiet 08.10.79 ‑ 14.10.81
Gro Harlem Brundtland, Arbeiderpartiet 06.09.74 ‑ 08.10.79
Tor Halvorsen, Arbeiderpartiet 16.10.73 ‑ 06.09.74
Helga Gitmark, Senterpartiet 05.03.73 ‑ 16.10.73
Trygve Haugeland, Senterpartiet 18.10.72 ‑ 05.03.73
Olav Gjærevoll, Arbeiderpartiet 08.05.72 ‑ 18.10.72

Statssekretærer

Klima- og miljødepartementet 2014-

Lars Andreas Lunde, Høyre 16.10.2013 -

Miljøverndepartementet 1972-2013

Line Gaare Paulsen, Sosialistisk Venstreparti 06.09.13 - 16.10.2013 
Ellen Øseth, Sosialistisk Venstreparti 01.03.13 - 16.10.2013
Henriette Killi Westhrin, Sosialistisk Venstreparti 30.03.2012 - 01.03.13 og 15.03.13 - 16.10.2013
Ketil Raknes, Sosialistisk Venstreparti 27.04.2012 - 16.10.2013
Heidi Sørensen, Sosialistisk Venstreparti 18.10.07 -27.04.2012
Henriette Westhrin, Sosialistisk Venstreparti 17.10.05 - 18.10.07
Øyvind Håbrekke, Kristelig Folkeparti 18.06.04 – 17.10.05
Lars Jacob Hiim, Høyre, 13.12.02 – 18.06.04
André Støylen, Høyre 19.10.01 – 13.12.02
Stein Lier Hansen, Arbeiderpartiet 27.03.00 - 19.10.01
Jesper W. Simonsen, Venstre 27.10.97 - 27.03.00
Erik Orskaug, Arbeiderpartiet 06.06.97 - 17.10.97
Bernt Bull, Arbeiderpartiet 01.11.96 – 06.06.97
Bernt Bull, Arbeiderpartiet 09.09.94 – 25.10.96
Børre Pettersen, Arbeiderpartiet 22.11.91 ‑ 09.09.94
Jens Stoltenberg, Arbeiderpartiet 12.11.90 ‑ 22.11.91
Per Kristian Skulberg, Senterpartiet 15.06.90 ‑ 03.11.90
Steinar Ness Senterpartiet 20.10.89 ‑ 05.08.90
Tone Bratteli, Arbeiderpartiet 05.04.88 ‑ 16.10.89
Frede Cappelen, Arbeiderpartiet 09.05.86 ‑ 05.04.88
Amund Venger, Senterpartiet 22.10.84 ‑ 09.05.86
Jon Dale, Senterpartiet 10.06.83 ‑ 22.10.84
Bjarte Eikeset, Høyre 14.10.81 ‑ 08.06.83
Inger Pedersen, Arbeiderpartiet 24.10.79 ‑ 14.10.81
Tore Jarl Christensen, Arbeiderpartiet 12.08.75 ‑ 08.10.79
Jan Gulbrandsen, Arbeiderpartiet 06.09.74 ‑ 01.02.75
Jan Gulbrandsen, Arbeiderpartiet 01.06.74 ‑ 06.09.74
Olav Carlsen, Arbeiderpartiet 22.10.73 ‑ 01.06.74
Ingvald Godal, Senterpartiet 01.11.72 - 6.10.73
Olav Carlsen, Arbeiderpartiet 15.05.72 ‑ 18.10.72