Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Lars Samuel Myhrer Evensen

Tidligere roller:

Industriminister - permisjon (A)

Industridepartementet (av 1947) - Oscar Torps regjering

17.05.1953–15.09.1953

Industriminister (A)

Industridepartementet (av 1947) - Oscar Torps regjering

19.11.1951–02.11.1953

Industriminister - permisjon (A)

Industridepartementet (av 1947) - Einar Gerhardsens andre regjering

29.06.1951–11.11.1951

Industriminister (A)

Industridepartementet (av 1947) - Einar Gerhardsens andre regjering

06.12.1947–19.11.1951

Handelsminister (A)

Handelsdepartementet (av 1916) - Einar Gerhardsens andre regjering

05.11.1945–06.12.1947

06.12.1947 ble Handelsdepartementet (av 1916) omorganisert til Industridepartementet. Handelssakene ble samtidig overført til det nyopprettede Handelsdepartementet (av 1947).

Handelsminister (A)

Handelsdepartementet (av 1916) - Einar Gerhardsens første regjering

25.06.1945–05.11.1945

Til toppen