Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Severin Løvenskiold

Tidligere roller:

Statsminister

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

19.09.1836–27.02.1841

Embetet som Norges statsminister var plassert ved den norske statsrådsavdelingen i Stockholm fra desember 1814 til ansvaret i juli 1873 ble overført til et nytt statsministerembete i Kristiania. Fra da og fram til unionsoppløsningen i juni 1905 hadde statsministerembetet i Stockholm rang etter statsministerembetet i Kristiania.

Statsminister

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

10.07.1828–19.09.1836

Embetet som Norges statsminister var plassert ved den norske statsrådsavdelingen i Stockholm fra desember 1814 til ansvaret i juli 1873 ble overført til et nytt statsministerembete i Kristiania. Fra da og fram til unionsoppløsningen i juni 1905 hadde statsministerembetet i Stockholm rang etter statsministerembetet i Kristiania.

Statsråd - sendemann til Danmark

28.11.1814–01.07.1817

Til toppen