Endringer blant de politiske rådgiverne

Publisert under: Regjeringen Solberg

Utgiver: Statsministerens kontor

Statsministerens kontor har gjort endringer blant de politiske rådgiverne ved Statsministerens kontor og i Nærings- og fiskeridepartementet (fiskerisaker).

Statsministerens kontor har gjort følgende endringer blant de politiske rådgiverne:

  • Nestleder Tom Erlend Skaug, Oslo, er for perioden 30. juni 2014-25. juli 2014 ansatt som vikarierende politisk rådgiver for statsminister Erna Solberg, i Rolf Erik Tvetens permisjon.
  • Kommunikasjonsrådgiver Kathrine Pernille Olsen, Oslo, er fra 18. august 2014 ansatt som politisk rådgiver for statsråd Elisabeth Aspaker i Nærings- og fiskeridepartementet. Hun overtar etter Victoria Braathen som har søkt avskjed fra samme tidspunkt.

 

Regjeringen er utgått fra Høyre (H) og Fremskrittspartiet (FrP). De politiske rådgiverne er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Rolf Erik Tveten (H) – permisjon 23.06.2014-01.08.2014
Benedicte Staalesen (H) – 20 prosent
Tom Erlend Skaug (H) – vikar 30.06.2014-25.07.2014

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Rikke Sjøberg (H)

For statsråd ved Statsministerens kontor
med ansvar for EØS- og EU-saker i Utenriksdepartementet
Vidar Helgesen (H)
Benedicte Staalesen (H) – 80 prosent

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Reynir Johannesson (FrP)

For utenriksminister Børge Brende (H)
Ingrid Skjøtskift (H) 

For kulturminister Thorhild Widvey (H)
Catharina Munthe (H)

For fiskeriminister Elisabeth Aspaker (H)
Victoria Braathen (H) – avskjed 18.08.2014
Kathrine Pernille Olsen (H) – fra 18.08.2014

For klima- og miljøminister Tine Sundtoft (H)
Jens Frølich Holte (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Morten Storebø (H)

For barne-, likestillings og inkluderingsminister Solveig Horne (FrP)
Ronny Røste (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Fredrik Gierløff (H)

For arbeids- og sosialminister Robert Eriksson (FrP)
Ulrikke Holmøy (FrP)

For justis- og beredskapsminister Anders Anundsen (FrP)
André R. Kolve (FrP)

For olje- og energiminister Tord Lien (FrP)
Elnar Remi Holmen (FrP)

For forsvarsminister Ine Marie Eriksen Søreide (H)
Audun Halvorsen (H)

For landbruks- og matminister Sylvi Listhaug (FrP)
Lars Joakim Hanssen (FrP)

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Magnus Thue (H)