Endringar blant dei politiske rådgivarane

Statsministerens kontor har engasjert Marte Ziolkowski som politisk rådgivar for statsråd Ine Eriksen Søreide i Forsvarsdepartementet.

Ziolkowski tek over etter politisk rådgivar Audun Halvorsen, som i dag er utnemnt til statssekretær i Utanriksdepartementet.

Mathilde Tybring-Gjedde skal etter stortingsvalet møte som stortingsrepresentant frå 1. oktober 2017, og sluttar samstundes som politisk rådgivar for helse- og omsorgsminister Bent Høie.

Atle Simonsen skal etter stortingsvalet møte som stortingsrepresentant frå 1. oktober 2017, og sluttar samstundes som politisk rådgivar for barne- og likestillingsminister Solveig Horne.

Daniel Sørdahl slutter som politisk rådgivar for EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen 22. september 2017.

 

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Odd Hoen-Sevje (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Rikke Høistad Sjøberg (H) – permisjon 08.09.2017–07.06.2018
Iris Aunvik Tveten (H) – vikar 08.09.2017–07.06.2018

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Rikard Knutsen (FrP)

For utenriksminister Børge Brende (H)
Bård Ludvig Thorheim (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Jens Frølich Holte (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Atle Simonsen (FrP) - til 30. september 2017

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Mathilde Tybring-Gjedde (H) – til 30. september 2017

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Espen Teigen (Frp)

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Hannah Sumeja Atic (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Veronica Pedersen Åsheim (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Julie Midtgarden Remen (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Margrete Dysjaland (FrP)

For EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Christian E. Haugen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Arne-Petter Lorentzen (FrP)