Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Endringer blant de politiske rådgiverne

Statsministerens kontor har engasjert Johannes Utvåg som politisk rådgiver for forsvarsminister Frank Bakke-Jensen i Forsvarsdepartementet, med virkning fra 4. februar.

Marte Ziolkowski slutter som politisk rådgiver i Forsvarsdepartementet, og engasjeres som politisk rådgiver for utenriksminister Ine Eriksen Søreide i Utenriksdepartementet, med virkning fra 20. februar.

Regjeringen er utgått fra Høyre (H), Fremskrittspartiet (FrP), Venstre (V) og Kristelig Folkeparti (KrF). De politiske rådgiverne er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Peder Weidemann Egseth (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP)

For kultur- og likestillingsminister Trine Skei Grande (V)
Mona Melanie Lindseth (V)

For landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
Erlend Kjærnsrød (KrF)

For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For samferdselsminister Jon Georg Dale (FrP)
Karine Skaret (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland (H)
Kristoffer Aardal Hanssen (H)

For helseminister Bent Høie (H)
Saliba Andreas Korkunc (H)

For utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H) – fra 20.02.2019

For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Hannah Sumeja Atic (H) – permisjon 14.01.2019-31.03.2019
Embla Belsvik (H) – vikar fra 01.01.2019-31.03.2019

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Fredrik Tronhuus (H)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Marte Ziolkowski (H) – til 20.02.2019
Johannes Utvåg (H) – fra 04.02.2019

For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen (FrP)
Maria Alseth (FrP)

For klima- og miljøminister Ola Elvestuen  (V)
Marit Kristine Vea (V) – permisjon – 28.08.2018-01.04.2019
Astrid Knutsen Hårstad – vikar 28.08.2018-01.04.2019

For digitaliseringsminister Nikolai Astrup (H)
Jenny Clemet von Tetzschner (H)

For forsknings- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø (V)
Kjartan Almenning (V)

For justis- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara (FrP)
Christoffer Pederssen (FrP)

For fiskeriminister Harald Tom Nesvik (FrP)
Britt Dalsbotten (FrP)

For olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Bjørn Siem Knudsen (FrP)

For samfunnssikkerhetsminister Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)
Kristine Lie (FrP)

For utviklingsminister Dag-Inge Ulstein (KrF)
Gjermund Øystese (KrF)

For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
Elisabeth Løland (KrF)

Til toppen