Historisk arkiv

Endringer blant statssekretærer i Olje- og energidepartementet

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

I forbindelse med skiftet av statsråd i Olje- og energidepartementet kl. 14.15 i dag, har Kongen i statsråd gitt Sigrid Hjørnegård og Per Rune Henriksen avskjed i nåde fra embetet som statssekretærer for statsråd Terje Riis-Johansen fra samme tidspunkt. Samtidig er statssekretær Per Rune Henriksen utnevnt som statssekretær for statsråd Ola Borten Moe.

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Listen over statssekretærer ser nå slik ut:

For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Rita Skjærvik (Ap)
Snorre Wikstrøm (Ap)
Tor Brostigen (SV)
Dagfinn Sundsbø (Sp)
Torbjørn Giæver Eriksen(Ap)
Svein Fjellheim (Ap)
Mina Gerhardsen (Ap)

For kunnskapsminister Kristin Halvorsen (SV)
Lisbeth Rugtvedt (SV)
Roger Sandum (SV)

For kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Hege Solbakken (Sp)
Guri Størvold (Sp) – permisjon 6. mars 2011-2. oktober 2011
Dag-Henrik Sandbakken (Sp)
Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim (Sp)
– departementskonstituert 14. februar 2011-2. oktober 2011

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Espen Barth Eide (Ap)
Gry Larsen (Ap)- permisjon 9. august 2010-11. mars 2011
Erik Lahnstein (Sp)

For forsvarsminister Grete Faremo (Ap)
- også justisminister 1. januar 2011-31. mars 2011
Roger Ingebrigtsen (Ap)

For finansminister Sigbjørn Johnsen (Ap)
Hilde Singsaas (Ap)
Kjetil Lund (Ap)
Roger Schjerva (SV)
Morten Søberg (Sp)

For nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap)
Rikke Lind (Ap)
Halvard Ingebrigtsen (Ap)

For samferdselsminister Magnhild Meltveit Kleppa (Sp)
Lars Erik Bartnes (Sp)

For helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Tone-Helen Toften (Ap)
Ragnhild Mathisen (Ap)
Robin Kåss (Ap) – permisjon 3. mars 2011-11. mai 2011
Tord Dale (Ap) – departementskonstituert 3. mars 2011-11. mai 2011

For miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV)
Heidi Sørensen (SV) - miljøsaker
Ingrid Fiskaa (SV) – utviklingssaker

For justisminister Knut Storberget (Ap)
- permisjon 1. januar 2011-31. mars 2011
Terje Moland Pedersen (Ap)
Astri Aas-Hansen (Ap)
Pål Lønseth (Ap)
Eirik Øwre Thorshaug (Ap) – departementskonstituert 1. januar 2011-31. mars 2011

For forsknings- og høyere utdanningsminister Tora Aasland (SV)
- også barne-, likestillings- og omsorgsminister 29. november 2010-20. mars 2011
Kyrre Lekve (SV)

For kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap)
Lotte Grepp Knutsen (Ap)
Lubna Jaffery (Ap)

For landbruks- og matminister Lars Peder Brekk (Sp)
Ola T. Heggem (Sp)

For fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Rigmor Aasrud (Ap)
Inger-Anne Ravlum (Ap)
Raimo Valle (Ap)

For arbeidsminister Hanne Bjurstrøm (Ap)
Jan-Erik Støstad (Ap)
Gina Lund (Ap)

For fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen (Ap)
Hans Kristian Amundsen (Ap)

For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken (SV)
- permisjon 29. november 2010-20. mars 2011
Henriette Westhrin (SV)
Kirsti Bergstø (SV)

For olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp)
Per Rune Henriksen (Ap)

 

Til toppen