Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Endringar blant dei politiske rådgivarane

Etter endringane i regjeringa i dag har Statsministerens kontor engasjert fleire nye politiske rådgivarar.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H), Venstre (V) og Kristeleg Folkeparti (KrF). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Peder Weidemann Egseth (H)

For kunnskaps- og integreringsminister Trine Skei Grande (V)
Lars Brandsås (V)

For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
Maria Moe (KrF)

For finansminister Jan Tore Sanner (H)
Serine Jonassen (H)

For justis- og beredskapsminister Monica Mæland (H)
Kristoffer Aardal Hanssen (H)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Saliba Andreas Korkunc (H) – permisjon 28.01.–26.07.2020
Erlend Svardal Bøe (H) – vikar fra 13.01–20.07.2020

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H)

For arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Hannah Sumea Atic (H)

For distrikts- og digitaliseringsminister Linda Hofstad Helleland (H)
Maren Aasan (H)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Johannes Utvåg (H)

For kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup (H)
Jenny Clemet von Tetzschner (H)

For næringsminister Iselin Nybø (V)
Britt Giske Andersen (V)

For landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
Erlend Kjærnsrød (KrF)

For utviklingsminister Dag-Inge Ulstein (KrF)
Kristine Gripsgård (KrF) – permisjon 08.11.2019–30.04.2020
Sondre Olsen (KrF) – vikar 08.11.2019–30.04.2020

For forskings- og høgare utdanningsminister Henrik Asheim (H)
Therese Eia Lerøen (H)

For kultur- og likestillingsminister Abid Raja (V)
Emma Lind (V)

For olje- og energiminister Tina Bru (H)
Tony Christian Tiller (H)

For klima- og miljøminister Sveinung Rotevatn (V)
Even Aronsen (V)

Til toppen