Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Historisk arkiv

Ny politisk rådgiver i NHD

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

Statsministerens kontor har fra 19. september 2012 ansatt Torstein Tvedt Solberg (27), Stavanger, som politisk rådgiver for statsråd Trond Giske i Nærings- og handelsdepartementet.

Torstein Tvedt Solberg har tidligere vært blant annet nestleder i Stavanger Arbeiderparti (2010-2011) og leder i Rogaland AUF (2005). Solberg er under utdanning til en mastergrad i «Culture, Environment and Sustainability» ved Universitetet i Oslo.

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Listen over politiske rådgivere ser nå slik ut:

For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Sindre Fossum Beyer (Ap)
Tonje Brenna (Ap)

For miljøvernminister Bård Vegar Solhjell (SV)
Audun Garberg (SV)
Olav Magnus Linge (SV)

For kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Anja Kristin Salte Hjelseth (Sp)
Laila Melkevoll (Sp)

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Astrid Huitfeldt (Ap)

For justis- og beredskapsminister Grete Faremo
(Ap)
Elisabeth Helmersen (Ap)

For finansminister Sigbjørn Johnsen (Ap)
Randi Ness (Ap) 

For nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap)
Torstein Tvedt Solberg (Ap)

For samferdselsminister Marit Arnstad (Sp)
Sigrid Brattabø Handegard (Sp)

For helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Tord Dale (Ap)

For kunnskapsminister Kristin Halvorsen (SV)
Katrine Gramnæs (SV)

For kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap)
Shakeel Rehman (Ap)

For landbruks- og matminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp)
Ane Kismul (Sp)

For fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Rigmor Aasrud (Ap)
Jon Reidar Øyan (Ap)

For arbeidsminister Hanne Bjurstrøm (Ap)
Jardar Flaa (Ap)

For fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen (Ap)
Martin Henriksen (Ap)

For olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp)
Ivar Vigdenes (Sp)

For forsvarsminister Espen Barth Eide (Ap)
Kathrine Raadim (Ap) – permisjon 27. april 2012-19. januar 2013
Ingrid Johansen Aune (Ap)

For utviklingsminister Heikki Holmås (SV)
Unni Berge (SV)

For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Inga Marte Thorkildsen (SV)
Kine Sperre Horsbøl (SV) – permisjon 1. september 2012-8. mars 2013
Linn Brodal (SV) – vikar 29. august 2012-8. mars 2013

 

Til toppen