Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Bjartmar Gjerde

Tidligere roller:

Olje- og energiminister (A)

Olje- og energidepartementet (av 1978) - Odvar Nordlis regjering

11.01.1978–03.10.1980

Industriminister (A)

Industridepartementet (av 1955) - Odvar Nordlis regjering

15.01.1976–11.01.1978

11.01.1978 ble Olje- og enerigdepartementet opprettet, ved at olje- og energisakene ble skilt ut fra Industridepartementet.

Kirke- og undervisningsminister (A)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Trygve Brattelis andre regjering

16.10.1973–15.01.1976

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker 16.10.1973 - 15.01.1976.

Kirke- og undervisningsminister (A)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Trygve Brattelis første regjering

17.03.1971–18.10.1972

Til toppen