Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Carl Peter Parelius Essendrop

Tidligere roller:

Konstituert statsråd i interimsregjeringen

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Christian Selmers ministerium

16.09.1881–26.09.1881

Konstituert statsråd i interimsregjeringen

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Interimsregjeringen i Stockholm 1881

16.09.1881–26.09.1881

Konstituert kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Frederik Stangs ministerium

06.07.1875–21.07.1875

Konstituert kirke- og undervisningsminister i Christiania under interimsregjeringen i Stockholm 06.07.1875-21.07.1875.

Konstituert kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Frederik Stangs ministerium

26.05.1875–05.06.1875

Konstituert kirke- og undervisningsminister i Christiania under interimsregjeringen i Stockholm 26.05.1875-05.06.1875.

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Frederik Stangs ministerium

01.07.1872–28.11.1874

Til toppen