Endring blant de politiske rådgiverne

Statsministerens kontor har fra 27. mai 2016 ansatt Ragnhild Berg Nilsen som politisk rådgiver (vikar) for statsråd Elisabeth Aspaker i Utenriksdepartementet.

Statsministerens kontor har fra 27. mai 2016 ansatt Ragnhild Berg Nilsen som politisk rådgiver (vikar) for statsråd Elisabeth Aspaker i Utenriksdepartementet. Ansettelsen gjelder for den tiden politisk rådgiver Benedicte Staalesen Nilsen har permisjon, fram til 24. april 2017.

Regjeringen er utgått fra Høyre (H) og Fremskrittspartiet (FrP). De politiske rådgiverne er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Hans Christian Hansson (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP) – konstituert statssekretær 21.03.2016-29.05.2016

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Rikke Sjøberg (H)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP)

For utenriksminister Børge Brende (H)
Peder Weidemann Egseth (H)

For EØS- og EU-ministerElisabeth Aspaker (H)
Benedicte Staalesen Nilsen (H) – permisjon 27.05.2016-24.04.2017
Ragnhild Berg Nilsen (H) – vikar 27.05.2016-24.04.2017

For næringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Jens Frølich Holte (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Ronny Røste (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Fredrik Gierløff (H)

For justis- og beredskapsminister Anders Anundsen (FrP)
Anette Carnarius Elseth (FrP)

For olje- og energiminister Tord Lien (FrP)
Elnar Remi Holmen (FrP)

For forsvarsminister Ine Marie Eriksen Søreide (H)
Audun Halvorsen (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Espen Teigen (Frp)

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Magnus Thue (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Morten Bakke (H)

For kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Julia Sanna Marie Brännström Nordtug (FrP)