Endringar blant dei politiske rådgivarane

Statsministerens kontor har engasjert politisk rådgivar Jenny Clemet von Tetzschner som politisk rådgivar for statsminister Erna Solberg frå og med 30. juli 2021 til og med 12. mai 2022.

Politisk rådgivar Hannah Sumeja Atic avviklar foreldrepermisjon frå og med 27. august 2021 til og med 12. mai 2022.

Bettina Flatland er engasjert som politisk rådgivar for kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup frå og med 29. juli 2021 til og med 14. september 2021.


Regjeringa er utgått frå Høgre (H), Venstre (V) og Kristeleg Folkeparti (KrF). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Hannah Sumeja Atic (H) – permisjon frå 27. august 2021 – 12. mai 2022
Jenny Clemet von Tetzschner (H) – frå 30. juli 2021 – 12. mai 2022

For kunnskaps- og integreringsminister Guri Melby (V)
Thomas Lien (V)

For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
Maria Moe (KrF) – ferie og permisjon frå 2. august 2021 – 14. september 2021
Reid Ivar Bjorland Dahl (KrF) – vikar frå 2. august – 14. september 2021

For finansminister Jan Tore Sanner (H)
Lise Hammersland (H) – frå 21. mai 2021 – 18. mars 2022
Serine Jonassen – permisjon til 19. mars 2022

For justis- og beredskapsminister Monica Mæland (H)
Kristoffer Aardal Hanssen (H)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Thordis Marie Widvey Haugen (H)

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H)

For arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Embla Belsvik (H)

For distrikts- og digitaliseringsminister Linda Hofstad Helleland (H)
Kaia Jarlsby (H)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Johannes Utvåg (H)

For kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup (H)
Bettina Flatland (H) – frå 29. juli 2021 – 14. september 2021

For næringsminister Iselin Nybø (V)
Lars Øye Brandsås (V)

For samferdselsminister Knut Arild Hareide (KrF)
Stig-Øyvind Blystad  (KrF)

For landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
Erlend Kjærnsrød (KrF)

For utviklingsminister Dag-Inge Ulstein (KrF)
Sondre Olsen (KrF)

For forskings- og høgare utdanningsminister Henrik Asheim (H)
Therese Eia Lerøen (H)

For kultur- og likestillingsminister Abid Raja (V)
Tor Frøytvedt Dahl (V)

For olje- og energiminister Tina Bru (H)
Karoline Sjøen Andersen (H)

For klima- og miljøminister Sveinung Rotevatn (V)
Even Aronsen (V)

For fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen
Vanja Terentieff (H)