Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Endringar blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag konstituert politisk rådgivar Maria Kristine Strandskog Göthner som statssekretær for kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner, i perioden statssekretær Tom Erlend Skaug skal avvikle foreldrepermisjon, frå og med 1. januar til og med 15. mai 2020.

Konstitusjonen av statssekretær Ingvild Ofte Arntsen som statssekretær i 75 prosent stilling for landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad og 25 prosent stilling for barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad er forlengt til og med 19. januar 2020. Statssekretær Julie Kristine Kordahl i Landbruks- og matdepartementet avviklar omsorgspermisjon frå og med 6. til og med 19. januar 2020.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H), Framstegspartiet (FrP), Venstre (V) og Kristeleg Folkeparti (KrF). Statssekretærane er:

 

For statsminister Erna Solberg (H)
Lars Øy (H)
Ingvild Næss Stub (H)
Sunniva Ihle Steinstad (H)
Rune Alstadsæter (H)
Audun Rødningsby (V)
Hans Olav Syversen (KrF)
Oluf Ulseth (H)
Lars Joakim Dalånes Hanssen (FrP)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Marianne Eikvåg Groth (H)
Geir Olsen (V)
Atle Simonsen (FrP)
Brage Baklien (FrP)
Sverre Vatnar (KrF)

For kultur- og likestillingsminister Trine Skei Grande (V)
Jan-Christian Kolstø (V)
Frida Blomgren (V)

For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
Julian Thomas Farner-Calvert (KrF)
Jorunn Hallaråker (KrF)
Ingvild Ofte Arntsen (KrF) – vikar i 25 prosent stilling frå 14. mai 2019 til 19. januar 2020

For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)
Tom Erlend Skaug (H) – permisjon frå 1. januar – 15. mai 2020
Julie Midtgarden Remen (H)
Maria Kristine Strandskog Göthner (H) – konstituert frå 1. januar – 15. mai 2020

For eldre- og folkehelseminister Sylvi Listhaug (FrP)
Anne Bramo (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Aase Marthe Horrigmo (H)
Anne Karin Olli (H)
Thorleif Fluer Vikre (FrP)

For helseminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Maria Jahrmann Bjerke (H)

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Audun Halvorsen (H)
Marianne Hagen (H)
Jens Frølich Holte (H)

For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Magnus Thue (H)
Hannah Sumeja Atic (H) – konstituert i perioden 14. juni – 15. november 2019
Geir Inge Sivertsen

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Guro Angell Gimse (H)
Vegard Einan (H)

For samferdselsminister Jon Georg Dale (FrP)
Anders Bjørnsen Werp (H)
Tommy Skjervold (FrP)
Allan Ellingsen (FrP)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Tone Skogen (H)

For klima- og miljøminister Ola Elvestuen (V)
Atle Hamar (V)
Sveinung Rotevatn (V)

For digitaliseringsminister Nikolai Astrup (H)
Paul Chaffey (H)

For forskings- og høgare utdanningsminister Iselin Nybø (V)
Rebekka Borsch (V)

For fiskeriminister Harald Tom Nesvik (FrP)
Roy Angelvik (FrP)

For olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Rikard Gaarder Knutsen (FrP)
Liv Lønnum (FrP)

For landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
Julie Kristine Kordahl (KrF) – permisjon frå 8. april 2019 til 19. januar 2020
Widar Skogan (KrF)
Ingvild Ofte Arntsen (KrF) – vikar i 75 prosent stilling frå 14. mai 2019 til 19. januar 2020

For samfunnssikkerheitsminister Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP) – permisjon frå 5. august 2019
Karianne Hansen (FrP) - konstituert frå 5. august 2019

For utviklingsminister Dag-Inge Ulstein (KrF)
Aksel Jakobsen (KrF)

For justis- og innvandringsminister Jøran André Smedal Kallmyr (FrP)
Thor Kleppen Sættem (H)
Kristoffer Sivertsen (FrP)

Til toppen