Endringar blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag utnemnt stortingsrepresentant Svein Arne Flåtten til statssekretær for statsminister Erna Solberg på Statsministerens kontor, med verknad frå 1. oktober 2017.

Statssekretær Torkild Hebbert Haukaas gis med verknad frå 13. oktober 2017 avskil i nåde som statssekretær for statsminister Erna Solberg.

Statssekretær Vidar Brein-Karlsen gis med verknad frå 9. oktober 2017 permisjon frå sitt embete som statssekretær for statsråd Sylvi Listhaug, og vert frå same tidspunkt konstituert som statssekretær for statsråd Per-Willy Amundsen i Justis- og beredskapsdepartementet i den tida Toril Charlotte Ulleberg Reynolds har fødselspermisjon.

Lektor Torkil Åmland vert konstituert som statssekretær for statsråd Sylvi Listhaug i Justis- og beredskapsdepartementet i den tida Vidar Brein-Karlsen har permisjon.

 

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 75 prosent – avskil i nåde 30. september 2017
Torkild Hebbert Haukaas (H) – avskil i nåde 13. oktober 2017
Ingvild Næss Stub (H)
Marianne Eikvåg Groth (H)
Sunniva Ihle Steinstad (H)
Svein Arne Flåtten (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP)
Brage Baklien (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Grete Ellingsen (H)
Bjørnar Laabak (FrP)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Tom Cato Karlsen (FrP)
Reynir Johannesson (FrP)
Tom-Christer Nilsen (H) – avskil i nåde 30. september 2017

For utanriksminister Børge Brende (H)
Tone Skogen (H)
Laila Bokhari (H)
Marit Berger Røsland (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Frode Gaasland Hestnes (FrP)
Maria Jahrmann Bjerke (H)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Øystein Bø (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – permisjon 09.10.2017-07.09.2018
Fabian Stang (H)
Torkil Åmland (FrP) – Konstituert 01.10.2017-07.09.2018

For konstituert kunnskapsminister Henrik Asheim (H)
Bjørn Haugstad (H)
Magnus Thue (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Ronny Berg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Christl Kvam (H)
Morten Bakke (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 25 prosent – avskil i nåde 30. september 2017

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)

For EØS- og EU-minister Frank Bakke-Jensen (H)
Audun Halvorsen (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)
Elnar Remi Holmen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Thor Kleppen Sættem (H)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP) – permisjon 01.10.2017-07.09.2018
Anette Carnarius Elseth (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – konstituert 09.10.2017-07.09.2018