Endringer blant de politiske rådgiverne

Politisk rådgiver Veronica Pedersen Åsheim er i statsråd i dag utnevnt til statssekretær for fiskeriminister Per Sandberg.

Statsministerens kontor har engasjert finansrådgiver Britt Dalsbotten som politisk rådgiver for statsråd Per Sandberg i Nærings- og fiskeridepartementet.

Psykolog Karine Skaret er engasjert som politisk rådgiver for Solveig Horne i Barne- og likestillingsdepartementet med virkning fra 23. november 2017.


Regjeringen er utgått fra Høyre (H) og Fremskrittspartiet (FrP). De politiske rådgiverne er: 

For statsminister Erna Solberg (H)
Odd Hoen-Sevje (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Rikke Høistad Sjøberg (H) – permisjon 08.09.2017–07.06.2018
Maria Kristine Göthner (H) – vikar 20.10.2017-07.06.2018

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Rikard Knutsen (FrP)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Thor Arne Englund (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Karine Skaret (FrP) - fra 23. november 2017

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Saliba Andreas Korkunc (H)

For utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Bård Ludvig Thorheim (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Espen Teigen (Frp)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Britt Dalsbotten (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Julie Midtgarden Remen (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Maren Aasan (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Margrete Dysjaland (FrP)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Marte Ziolkowski (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Christian E. Haugen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Arne-Petter Lorentzen (FrP)

For kunnskapsminister Henrik Asheim (H)
Hannah Sumeja Atic (H)
Syver Hanken (H) – vikar 16.10.17-31.12.17

For EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland (H)
Hedvig Heyerdahl Moser (H)