Konstituert barne- og familieminister Ida Lindtveit Røse (KrF)

Født: 1992
Tiltrådte: 01.06.2020

Barne- og familieministeren har ansvar for regjeringens politikk knyttet til barn og unges oppvekst- og levekår, familie og samliv, tro og livssyn og forbrukerpolitikk.

Arbeid

  • Oktober 2019– Gruppeleder KrF Viken fylkeskommune
  • Mars 2019–oktober 2019 Seniorrådgiver First House
  • November 2017–februar 2019 Politisk rådgiver Abelia
  • Oktober 2015–november 2017 Leder Kristelig folkepartis ungdom
  • November 2014–oktober 2015 Politisk rådgiver KrFs stortingsgruppe

Verv

  • 2015–2019 Utvalgsleder levekårsutvalget og formannskapsmedlem Oppegård kommune
  • 2011–2019 Kommunestyremedlem, gruppeleder Oppegård kommune
  • 2013–2015 1. nestleder KrFU
  • 2012–2013 Sentralstyremedlem KrFU
  • 2011–2012 Fylkesleder Akershus KrFU

Utdanning

  • 2011–2014 Universitetet i Oslo Bachelor i Europastudier
  • 2008–2011 Kristelig Gymnasium Generell studiekompetanse