Politisk rådgiver Mathilde Tybring-Gjedde (H)

Politisk rådgiver Mathilde Tybring-Gjedde.


Født: 1992

Politisk rådgiver i Helse- og omsorgsdepartementet fra 3. januar 2017 til 30. september 2017.

Utdanning:  
2014 - d.d Universitet i Oslo, Rettvitenskap, master (5 år)
2011 - 2014 University of Warwick; BA; Philosophy, Politics and Economics, 1st class
Juli, 2013 Renmin University Summer School, Beijing
   
Yrkeserfaring:  
Januar 2017 - september 2017 Politisk rådgiver Helse- og omsorgsdepartementet
Juni-august 2015 Politisk intern, Høyres stortingsgruppe
Januar - mars 2015 Politisk rådgiver, Høyres stortingsgruppe
Juni - august 2014 Politisk intern, Høyres stortingsgruppe
September 2013 - desember 2016 Communication and Research Assistant, C2U konsulentfirma
Augsut - september 2013 Politisk valgkamprådgiver, Oslo Høyre
   
Verv:  
2015 - d.d Bystyrerepresentant, Oslo kommune
2014 - d.d Medlem av Høyres Europautvalg
2014 - d.d Medlem av Høyres kunnskapsutvalg
2015 - d.d Sentralstyremedlem, Unge Høyre