Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Historisk arkiv

Vikar for politisk rådgiver i BLD

Historisk arkiv

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: Statsministerens kontor

Statsministerens kontor har ansatt student Linn Brodal (23), Oslo, som vikarierende politisk rådgiver for statsråd Inga Marte Thorkildsen i Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet.

Statsministerens kontor har ansatt student Linn Brodal (23), Oslo, som vikarierende politisk rådgiver for statsråd Inga Marte Thorkildsen i Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet. Ansettelsen gjelder for perioden 29. august 2012-8. mars 2013, i politisk rådgiver Kine Sperre Horsbøls permisjon.

Linn Brodal har tidligere vært utdanningsansvarlig i MOT og assistent ved Bekkelaget skole i Oslo. Hun har studert kriminologi og rettsvitenskap ved Universitetet i Oslo.

Regjeringen er utgått fra Arbeiderpartiet (Ap), Sosialistisk Venstreparti (SV) og Senterpartiet (Sp). Listen over politiske rådgivere ser nå slik ut:

For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)
Sindre Fossum Beyer (Ap)
Tonje Brenna (Ap)

For miljøvernminister Bård Vegar Solhjell (SV)
Audun Garberg (SV)
Olav Magnus Linge (SV)

For kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp)
Anja Kristin Salte Hjelseth (Sp)
Laila Melkevoll (Sp)

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Astrid Huitfeldt (Ap)

For justis- og beredskapsminister Grete Faremo
(Ap)
Astrid Bergmål (Ap) – permisjon 19. april 2012-19. desember 2012
Elisabeth Helmersen (Ap)

For finansminister Sigbjørn Johnsen (Ap)
Randi Ness (Ap)

For nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap)

For samferdselsminister Marit Arnstad (Sp)
Sigrid Brattabø Handegard (Sp)

For helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)
Tord Dale (Ap)

For kunnskapsminister Kristin Halvorsen (SV)
Katrine Gramnæs (SV)

For kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap)
Shakeel Rehman (Ap)

For landbruks- og matminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp)
Ane Kismul (Sp)

For fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Rigmor Aasrud (Ap)
Jon Reidar Øyan (Ap)

For arbeidsminister Hanne Bjurstrøm (Ap)
Jardar Flaa (Ap)

For fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen (Ap)
Martin Henriksen (Ap)

For olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp)
Ivar Vigdenes (Sp)

For forsvarsminister Espen Barth Eide (Ap)
Kathrine Raadim (Ap) – permisjon 27. april 2012-19. januar 2013
Ingrid Johansen Aune (Ap)

For utviklingsminister Heikki Holmås (SV)
Unni Berge (SV)

For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Inga Marte Thorkildsen (SV)
Kine Sperre Horsbøl (SV) – permisjon 1. september 2012-8. mars 2013
Linn Brodal (SV) – vikar 29. august 2012-8. mars 2013

Til toppen