Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Halvard Lange

Tidligere roller:

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

25.09.1963–12.10.1965

Utenriksminister - permisjon (A)

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

15.12.1960–27.02.1961

Utenriksminister - permisjon (A)

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

23.08.1957–15.10.1957

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

22.01.1955–28.08.1963

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Oscar Torps regjering

19.11.1951–22.01.1955

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens andre regjering

02.02.1946–19.11.1951

Til toppen