Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Knut Frydenlund

Tidligere roller:

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

09.05.1986–26.02.1987

I embetet til sin død 26.02.1987.

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.01.1976–04.02.1981

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Trygve Brattelis andre regjering

16.10.1973–15.01.1976

Politisk rådgiver (permisjon) (A)

for statsråd Lange, Halvard

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

15.03.1965–12.10.1965

Personlig sekretær (A)

for statsråd Lange, Halvard

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

12.12.1964–12.10.1965

Personlig sekretær (A)

for statsråd Lange, Halvard

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

26.03.1960–01.10.1962

Til toppen