Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Magnhild Meltveit Kleppa

Tidligere roller:

Samferdselsminister (Sp)

Samferdselsdepartementet - Jens Stoltenbergs andre regjering

20.10.2009–18.06.2012

Kommunal- og regionalminister og konstituert samferdselsminister (Sp)

Samferdselsdepartementet - Jens Stoltenbergs andre regjering

29.05.2009–08.06.2009

Kommunal- og regionalminister (Sp)

Kommunal- og regionaldepartementet - Jens Stoltenbergs andre regjering

21.09.2007–20.10.2009

Sosialminister (Sp)

Sosial- og helsedepartementet - Kjell Magne Bondeviks første regjering

17.10.1997–17.03.2000

I denne regjeringsperioden lå ansvaret for helsesaker i Sosial- og helsedepartementet under en egen statsråd i departementet.