Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Nils Langhelle

Tidligere roller:

Handels- og skipsfartsminister (A)

Handels- og skipsfartsdepartementet - Oscar Torps regjering

01.01.1955–22.01.1955

Handelsminister (A)

Handelsdepartementet (av 1947) - Oscar Torps regjering

15.06.1954–01.01.1955

01.01.1955 ble ansvaret for skipsfartssaker overført fra Industridepartementet (av 1947) til Handelsdepartementet (av 1947). Samtidig fikk Handelsdepartementet (av 1947) navnet endret til Handels- og skipsfartsdepartementet.

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Oscar Torps regjering

05.01.1952–15.06.1954

Samferdselsminister (A)

Samferdselsdepartementet - Oscar Torps regjering

19.11.1951–05.01.1952

Samferdselsminister (A)

Samferdselsdepartementet - Einar Gerhardsens andre regjering

22.02.1946–19.11.1951

Arbeidsminister (A)

Arbeidsdepartementet (av 1885) - Einar Gerhardsens andre regjering

05.11.1945–22.02.1946

22.02.1946 ble Arbeidsdepartementets navn endret til Samferdselsdepartementet.

Til toppen