Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Otto Bahr Halvorsen

Tidligere roller:

Statsminister og justisminister - permisjon (H)

Justis- og politidepartementet - Otto B. Halvorsens andre regjering

24.03.1923–23.05.1923

<p>I embetet til sin død 23.05 1923.</p><p>Fra ansvaret som Norges statsminister i juli 1873 ble flyttet fra Stockholm til et nytt statsministerembete i Kristiania (Oslo), var hovedregelen at Norges statsminister var sjef for et departement og utøvet rollen som regjeringssjef fra dette departementet. Ordningen tok slutt i oktober 1939, da statsministeren ble fritatt fra å være sjef for et departement. Siden da er statsministerens sekretariat Statsministerens kontor.</p>

Statsminister og justisminister (H)

Justis- og politidepartementet - Otto B. Halvorsens andre regjering

06.03.1923–23.05.1923

Statsminister og justisminister (H)

Justis- og politidepartementet - Otto B. Halvorsens første regjering

21.06.1920–22.06.1921

Til toppen