Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Oscar Christian Gundersen

Tidligere roller:

Justisminister (A)

Justis- og politidepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

25.09.1963–12.10.1965

Handels- og skipsfartsminister (A)

Handels- og skipsfartsdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

13.01.1962–28.08.1963

Justisminister - permisjon (A)

Justis- og politidepartementet - Oscar Torps regjering

18.10.1952–20.12.1952

Justisminister (A)

Justis- og politidepartementet - Oscar Torps regjering

19.11.1951–20.12.1952

Justisminister (A)

Justis- og politidepartementet - Einar Gerhardsens andre regjering

05.11.1945–19.11.1951

Til toppen