Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Rolf Hansen (A)

Tidligere roller:

Miljøvernminister

Miljøverndepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker.

Miljøvernminister

Miljøverndepartementet - Odvar Nordlis regjering

08.10.1979–04.02.1981

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker 03.10.1980 - 04.02.1981.

Forsvarsminister

Forsvarsdepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.01.1976–08.10.1979

Personlig sekretær

for statsråd Harlem, Gudmund

Sosialdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

01.02.1956–16.02.1959

Til toppen