Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Thorvald Stoltenberg

Tidligere roller:

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

03.11.1990–02.04.1993

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

09.03.1987–16.10.1989

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Odvar Nordlis regjering

08.10.1979–04.02.1981

Statssekretær (A)

for statsråd Frydenlund, Knut

Utenriksdepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.01.1976–08.10.1979

Statssekretær (A)

for statsråd Magnussen, Einar

Handels- og skipsfartsdepartementet - Trygve Brattelis andre regjering

01.12.1974–15.10.1976

Statssekretær (A)

for statsråd Fostervoll, Alv Jakob

Forsvarsdepartementet - Trygve Brattelis andre regjering

22.10.1973–01.12.1974

Statssekretær (A)

for statsråd Cappelen, Andreas Zeier

Utenriksdepartementet - Trygve Brattelis første regjering

19.03.1971–18.10.1972

Personlig sekretær (A)

for statsråd Lyng, John

Utenriksdepartementet - Per Bortens regjering

12.10.1965–31.12.1965

Personlig sekretær (A)

for statsråd Lange, Halvard

Utenriksdepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

15.03.1965–12.10.1965

Til toppen