Regionale utviklingsmidler

Regjeringen foreslår å bevilge 75,41 millioner kroner til Møre og Romsdal fylkeskommune. Regionale utviklingsmidler skal gå til bedriftsutvikling og bedriftsrettede tiltak, næringshager og inkubatorprogram i regi av Innovasjon Norge, og omstillings- og utviklingsmidler til kommuner. Noen fylkeskommuner mottar også midler til internasjonalt samarbeid og tilskudd til studiesenter.

 

Kunst og kultur

Regjeringen foreslår:

  • å øke tilskuddet til Operaen i Kristiansund med 3 millioner kroner til å dekke økte husleieutgifter og økte kostnader til produksjon og bemanning i forbindelse med innflytting i Normoria.
  • å øke tilskuddet til Nordmørsmusea med 2,2 millioner kroner til drift av Normoria.
  • å bevilge 500 000 kroner til det nye dansesenteret Dansekraft i Møre og Romsdal som del av satsingen på regionale kompetansesentre for dans.

 

Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk

Regjeringen foreslår 347 millioner kroner i rammebevilgning til Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk.

 

Høgskulen i Volda

Regjeringen foreslår 450,6 millioner kroner i rammebevilgning til Høgskulen i Volda.

 

Høgskolesenteret i Kristiansund

Regjeringen foreslår 4,9 millioner kroner i tilskudd til Høgskolesenteret i Kristiansund.

 

CO2-kompensasjonordningen for fiskeflåten

Regjeringen foreslår å styrke kompensasjonsordningen for CO2-avgiften for fiskeflåten med 140 millioner kroner. Totalt foreslår regjeringen å bevilge 640,4 millioner kroner i 2026 til kompensasjon for fisket som foregår i 2025.

 

Tilskudd til kystrekeflåten

Regjeringen foreslår å avvikle det midlertidige tilskuddet til drivstoff for kystrekeflåten, samtidig som bevilgningen til den generelle CO2-kompensasjonsordndingen for fiskeflåten styrkes.

 

Satsing på havner og farleder

Havnene er viktige for verdiskaping og bosetting langs kysten. Regjeringen vil fortsette arbeidet med å ruste opp havner og sikre videre utvikling av fiskeriavhengige kystsamfunn.

Det er satt av om lag 240 millioner kroner til investeringer i større farledstiltak i 2026. Disse vil bl.a. gå til prosjektet Røyrasundet–Svædet i Herøy og Ulstein kommuner.

 

Stad skipstunnel

Regjeringen legger frem forslag om å stanse prosjektet Stad skipstunnel, som følge av at mottatte pristilbud er langt høyere enn kostnadsrammen som Stortinget har vedtatt. Kystverket har anslått at kostnadsrammen for prosjektet ville måtte økes fra 5,3 milliarder. kroner til 9,7 milliarder kroner, dersom det skulle ha vært mulig å videreføre prosjektet med realistiske rammer.

 

Vei

E136 Dombås–Vestnes i Innlandet og Møre og Romsdal

  • I desember 2023 inngikk Samferdselsdepartementet og Nye Veier en veiutbyggingsavtale for fremkommelighetstiltak forbi Veblungsnes og på strekningen Stuguflaten–Raudstøl. Arbeidet er satt i gang i 2025.
  • Arbeid med strekningsutredning som grunnlag for prioritering av tiltak i et 20 års-perspektiv er under utarbeidelse. Det jobbes videre med planlegging på strekningen Flatmark–Monge–Marstein, og det kan også bli aktuelt å sette i gang utbygging i første seksårsperiode av Nasjonal transportplan 2025–2036. Fra september 2028 overtar Nye Veier drifts- og vedlikeholdsansvaret på E136 Dombås–Vestnes.

E136 Breivika–Lerstad i Møre og Romsdal

Prosjektet er en del av Bypakke Ålesund, og omfatter bygging av 3 kilometer ny firefelts vei i tunnel fra Breivika til Lerstad i Ålesund. I tillegg bygges et nytt toplanskryss. Anleggsarbeidene startet i 2022, og etter planen skal prosjektet åpnes for trafikk i 2027.

E39 Lønset–Hjelset

Veien ble åpnet for trafikk sommeren 2024. I 2026 skal pengene brukes til sluttoppgjør og gjennomføring av enkelte restarbeider.

Rv. 70 Vikansvingen–Kontrollplassen

  • Prosjektet omfatter 1,4 kilometer firefelts vei. To av feltene skal brukes som kollektiv- og sambruksfelt. Det blir også bygd 1,4 kilometer sykkelvei med fortau på strekningen, som blant annet omfatter fire planfrie krysninger av rv. 70.
  • Prosjektet er forutsatt 100 prosent bompengefinansiert gjennom Bypakke Kristiansund. Det er ventet at anskaffelsesprosessen og enkelte forberedende arbeider starter opp i 2026, med sikte på anleggsstart i 2027. Etter planen skal veien åpnes for trafikk i 2029.

Diverse tiltak

  • Det er prioritert penger til nye mindre investeringstiltak i 2026. Statens vegvesen beslutter hvilke tiltak som skal starte opp og skal vurdere dette løpende i 2026.
  • Nye døgnhvileplasser langs E39 ved Molde er eksempler på tiltak som kan være aktuelle å starte i 2026.
  • Det er prioritert penger til ny Fale bru på rv. 70 Oppdal–Sunndalsøra.

Fylkesvei

  • Fylkesveiene finansieres i hovedsak gjennom de frie inntektene til fylkeskommunene. Regjeringen foreslår å øke de frie inntektene med 1 milliard kroner i 2026.
  • I forbindelse med revidert nasjonalbudsjett 2025, økte de frie inntektene til fylkeskommunene med 500 millioner kroner begrunnet med økt satsing på samferdsel. Denne satsingen videreføres i statsbudsjettet og inngår i rammetilskuddet til fylkeskommunene fra 2026. Dette setter fylkeskommunene i bedre stand til å ta vare på fylkesveiene.

 

Ferje

Ferjesamband på riks- og fylkesveinettet

Ordningen med reduserte takster for ferje videreføres.

Nullutslippsferjer

  • Regjeringen innførte krav til nullutslipp i offentlige anbud for ferjer og ferjetjenester fra 1. januar 2025.
  • Regjeringen foreslår å bevilge 132,5 millioner kroner gjennom rammetilskuddet for fylkeskommunene særskilt fordelt (tabell C) ut fra ferjekriteriet i kostnadsnøkkelen som kompensasjon.
  • Den økonomiske kompensasjonen allokeres til de fylkeskommunene som har hatt de høyeste kostnadene.
  • Kompensasjonen blir justert hvert år, for å reflektere merkostnadene ved overgang til nullutslippsløsninger.

Kystruten Bergen - Kirkenes

Staten har avtaler om kystruten Bergen–Kirkenes for perioden 2021–2030 med Hurtigruten og Havila. Kontraktene er prisregulert. I 2026 foreslår regjeringen å bevilge 1 238 millioner kroner til disse kontraktene, henholdsvis 872,9 millioner kroner til Hurtigruten (sju skip) og 365,7 millioner kroner til Havila (fire skip). Samferdselsdepartementet har nå en rapport ute på høring. Rapporten har utredet transportbehovet og miljømessige aspekter for kystrutedriften med tanke på hvilke krav som kan settes i fremtidige kontrakter.

 

Byområder og kollektivtransport

Tilskudd til mindre byområder utenfor ordningen med byvekstavtaler

  • Regjeringen viderefører tilskuddsordningen som legger til rette for klima- og miljøvennlig byutvikling og god fremkommelighet, gjennom å styrke satsingen på kollektivtransport, sykling og gange.
  • Ordningen er øremerket byområdene Bodø, Ålesund, Haugesund, Arendal/Grimstad og Vestfoldbyen (Tønsberg, Sandefjord og Larvik).
  • I 2026 settes det av 45 millioner kroner til å følge opp de fireårige avtalene som ble inngått i 2025 for Ålesund, Bodø og Haugesund og fastlands-Karmøy. Det settes også av penger til eventuelt å inngå en tilsvarende avtale for Vestfoldbyen.

 

Luftfart

FOT-ruter

  • Samferdselsdepartementet kan pålegge såkalte forpliktelser til offentlig tjenesteytelse (FOT) (krav til billettpris, kapasitet, frekvens, ruteføring mv.) der markedet alene ikke gir et tilfredsstillende flyrutetilbud.
  • De nye avtalene for FOT-rutene trådte kraft i 2024. Maksimale billettpriser på alle FOT-ruter ble halvert, og setekapasitetskravet på enkelte ruter økte. To nye ruter ble tatt inn i ordningen. Avtalene for FOT-rutene i Nord-Norge har varighet til 31. oktober 2028. Regjeringen foreslår å bevilge 2 499 millioner kroner til alle FOT-ruteavtalene i 2026. Inneværende avtaler omfatter 7 ruteområder i Sør-Norge og 15 ruteområder i Nord-Norge.
  • Samferdselsdepartementet har nå en ekstern utredning ute på høring om hvordan det regionale flyrutetilbudet kan innrettes best mulig innenfor gjeldende budsjettramme, inkludert om beboerrabatt er et egnet virkemiddel på FOT-rutene.

 

Jernbane

Drift, vedlikehold og fornying

  • Regjeringen foreslår å bevilge 7,5 milliarder kroner til drift og vedlikehold og 7,9 milliarder kroner til fornying og mindre investeringer i 2026. Dette er en økning på 1 milliard kroner fra saldert budsjett 2025.
  • Økningen er i tråd med prioriteringen i Nasjonal transportplan 2025–2036 om å ta bedre vare på eksisterende infrastruktur. 
  • Bane NOR utarbeider femårige planer for fornying og vedlikehold, som rulleres årlig. I planen for 2026–2030 er det blant annet planlagt fornying av spor på Raumabanen.

ERTMS

ERTMS er et felleseuropeisk, digitalt signal- og sikringssystem som skal innføres på det norske jernbanenettet. Målet er blant annet at togtrafikken skal bli mer punktlig og på sikt at kapasiteten skal økes ved at togene kan kjøres tettere flere steder enn i dag. ERTMS-prosjektet er komplekst. Derfor besluttet Bane NOR i 2024 å gå gjennom prosjektet på nytt for å få bedre kontroll på risikoen. Vurderingen til Bane NOR er at det fremdeles er behov for å fortsette arbeidet med ny strategi og plan for utrulling av ERTMS. Bane NOR legger opp til å jobbe videre med dette frem til utgangen av 2025. Det er anslått å bruke 1 050 millioner kroner på ERTMS i 2026.

Kjøp av persontransport med tog

Staten, ved Jernbanedirektoratet, kjøper ulønnsomme persontransporttilbud med tog fra Vygruppen, Go-Ahead Norge AS, SJ Norge AS og Vy Tog AS. Regjeringen foreslår å bevilge 5,7 milliarder kroner til dette nasjonalt.