Rådet for drivstoffberedskap

Rådet for drivstoffberedskap er et rådgivende organ for Nærings- og fiskeridepartementet i spørsmål om drivstoffberedskap og inngår i departementets beredskapsorganisasjon ved kriser. Rådet er permanent og ble opprettet i 2019

Underlagt
Nærings- og fiskeridepartementet - Administrasjonsavdelingen

Type organ
Råd

Oppnevnt av
Departementet

Hjemmel
Forskrift

Sekretariatsordning

Sekretariat hos annet forvaltningsorgan og / eller med andre styrer, råd, utvalg og nemnder

Interesserepresentasjon blant deltakerne
Nei

Geografisk virkeområde
Nasjonalt

Sammensetning
Departement og privat virksomhet

Medlemmer

  • Erik Støhle, leder, 15.02.2021 -
  • Rune Martinsen, nestleder, 11.03.2019 -
  • Kurt-Arne Benonisen, 20.06.2019 -
  • Elisabeth Bolstad, 16.08.2021 -
  • Audun Enger-Olsen, 11.03.2019 -
  • Trond Skyrud Jensen, 31.10.2019 -
  • Morten Hustad Kleven, 11.03.2019 -
  • Elisabeth Sæther, 06.03.2019 -
  • Maria Urheim, 06.03.2019 -

  • Helge Baksaas, 11.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Elisabeth Bolstad
  • Lars Belbo, 05.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Elisabeth Sæther
  • Ole-Petter Bjørdal, 06.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Kurt-Arne Benonisen
  • Jon Eriksrud, 18.01.2021 -
    varamedlem
    Personlig vara for Audun Enger-Olsen
  • Alexandre Guindos, 11.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Rune Martinsen
  • Odd Kjelby, 31.10.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Trond Skyrud Jensen
  • Jan Magnus Kleven, 11.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Morten Hustad Kleven
  • Arne Georg Ljungmann, 08.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Maria Urheim
  • Ada Helen Schjelderup, 06.03.2019 -
    varamedlem
    Personlig vara for Erik Støhle